Czy zaproszenia ślubne muszą być wręczane osobiście?
Przygotowania do ślubu idą pełną parą? Sala wybrania, suknia zamówiona więc czas na zapraszanie gości. Bardzo napięty grafik sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się, czy zaproszenia ślubne muszą być wręczane osobiście. W naszym krótkim przewodniku dowiesz się, jak zaprosić gości na ślub i wesele, by każdy z nich czuł się ważny i doceniony.
Czy zaproszenia ślubne muszą być wręczane osobiście, gdy dzieli was duża odległość?
Aby wesele było świetnie zorganizowane, każdy element uroczystości powinien być doskonale przemyślany. Jednym z nich jest wybór zaproszeń na ślub i wręczanie ich wybranym gościom. Dla wielu osób to nie tylko obowiązek, ale również ogromna przyjemność. W ten sposób można spotkać się z bliskimi osobami, których bardzo często nie mamy czasu odwiedzić.
Niestety ludzie w dzisiejszych czasach żyją w pośpiechu. Każdego przytłacza ogrom obowiązków. A szczególnie, gdy dwoje kochających się ludzi, chce zorganizować wspaniałe wesele. Napięty grafik i przedślubne przygotowania sprawiają, że młodzi nie zawsze mogą wręczyć zaproszenia na ślub osobiście. Szczególnie jest to utrudnione, gdy goście mieszkają daleko. Dlatego coraz częściej narzeczeni zastanawiają się, czy zaproszenia ślubne muszą być wręczane osobiście? Stosując się do tradycji będzie to najlepsze rozwiązanie, lecz czasy się zmieniają i dopuszczalne są też inne formy zapraszania na ślub.
Kogo należy osobiście zaprosić na ślub?
Zaproszenia ślubne osobiście wręczane są dziadkom, rodzicom chrzestnym i innym członkom najbliższej rodziny. Wizyta przyszłej Młodej Pary w ich domu to ogromny wyraz szacunku, a także okazja, by udowodnić swoim bliskim, że są dla nich bardzo ważni. A ich nieobecność w tym wyjątkowym dniu sprawi Panu Młodemu i Pannie Młodej duży zawód. Wizyta z zaproszeniem na ślub i wesele to również świetna okazja do spotkania rodzinnego, podczas którego można wypić z bliskimi filiżankę gorącej herbaty lub powspominać stare, dobre czasy.
Warto jednak pamiętać, że nie każdy lubi być zaskakiwany, dlatego swoich przyszłych gości weselnych o przybyciu należy uprzedzić telefonicznie. Te najważniejsze w naszym życiu osoby zasługują na szczególne traktowanie, dlatego najczęściej Państwo Młodzi decydują się wręczyć im wyjątkowe zaproszenia ślubne osobiście.
Dla wielu osób znajomi i przyjaciele to również bardzo ważne osoby. Często bywa, że są dla narzeczonych zupełnie jak rodzina. Silna, zażyła relacja sprawia, że Młoda Para chciałaby im zaproszenia na ślub również wręczyć osobiście. Nie zawsze jednak można na to poświęcić wystarczająco dużo czasu, dlatego coraz częściej narzeczeni organizują dla znajomych wspólne spotkanie. W ten sposób przybyłe osoby można poinformować o uroczystości zaślubin i wręczyć im przygotowane dla nich zaproszenia ślubne.
Jak wręczyć zaproszenia na ślub, gdy dzieli was duża odległość?
Podczas przygotowań do wesela należy myśleć bardzo rozważnie. Każdego z gości młodzi chcą potraktować z szacunkiem, lecz niekiedy zbyt duża odległość nie pozwala na wręczanie zaproszeń na ślub osobiście. W tym przypadku nikt nie powinien mieć do Pary Młodej pretensji, jeśli zostaną one wysłane pocztą. Wcześniej jednak warto babcię, ciocię czy też kuzynkę poinformować o ślubie telefonicznie.
Inną dobrą okazją, gdzie będzie można wręczyć zaproszenia na ślub będą najbliższe święta lub inne uroczystości rodzinne. W wielu domach wciąż praktykowany jest zwyczaj, że goście z różnych stron spotykają się przy wspólnym stole podczas uroczystej kolacji wigilijnej, imprezy imieninowej czy też innego obiadu jubileuszowego.
Niezależnie od tego jakie zaproszenia na ślub zostały wybrane, zgodnie z etykietą powinny one być wręczone na około 2-3 miesięcy przed uroczystością. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwala najbliższym zarezerwować sobie czas i odpowiednio przygotować się do udziału w ślubie i przyjęciu weselnym.