Powrót

Tradycyjny wianek komunijny

Tradycyjny wianek komunijny
0
shares
Share Tweet

Tradycyjny wianek komunijny


Czy tradycyjny wianek komunijny jest wciąż na topie? Czy warto wybrać produkt ze sztucznych kwiatów i pięknych dodatków? Jeśli uważasz, że chociaż jednak z odpowiedni na powyższe pytania jest twierdząca, to powinieneś zapoznać się z naszym artykułem.


Tradycyjny wianek komunijny – trwały i niezawodny w każdej chwili


Wianek komunijny to bardzo ważny element stroju każdej dziewczynki przystępującej do I Komunii Świętej. Bogata oferta wielu sklepów sprawia, że rodzice bardzo często mają problem z wybraniem odpowiedniego modelu. Bardzo dużo osób zastanawia się, czy tradycyjny wianek komunijny wciąż jest modny?  Czy warto wybrać ten model i nie kłopotać głowy, kolejnymi problemami, jak więdnące żywe kwiaty? Wybór nie jest łatwy, lecz sztuczny wianek komunijny nie tylko ma wady, ale również szereg zalet. Dzięki temu wciąż znajduje wielu swoich zwolenników.


Tradycyjny wianek komunijny jest nie tylko trwały, ale również niezwykle wytrzymały, dlatego rodzice nie muszą się martwić, że podczas tej wyjątkowej uroczystości, jaką jest I Komunia Święta, kwiaty zwiędną i wianek nie będzie atrakcyjny. Klasyczny model najczęściej zrobiony jest ze sztucznych kwiatów, tiulu i innych odpornych na różnego typu uszkodzenia materiałów. Wiele sklepów oferuje gotowe modele, które są gotowe do zakupu lub wyroby wykonane własnoręcznie, na które trzeba poczekać kilka dni.  Warto jednak pamiętać, że oba warianty charakteryzują się urokiem i dużym szykiem.


Sztuczny wianek komunijny – efektownie wyglądające dodatki


Duża różnorodność, dostępnych na rynku modeli sprawia, że rodzice mogą wybrać wyrób, który spełni ich wszystkie oczekiwania, a dodatkowo będzie świetnie komponował się z piękną, białą, komunijną sukienką lub elegancką albą. Tradycyjny wianek ze sztucznych kwiatów najczęściej zdobiony jest delikatnymi, połyskującymi kamyczkami. Zdecydowanie dodają one elegancji.


Ostatnie kilka lat to boom na sztuczne wianki wykonane z zielonej roślinności, które do złudzenia przypominają, te wykonane z prawdziwych, żywych kwiatów i liści. Warto pamiętać, że tradycyjne wianki komunijne, wykonane ze sztucznej roślinności nadają całej komunijnej stylizacji delikatności i dziewczęcości.


Jak wybrać wianek na I Komunię Świętą ze sztucznych kwiatów?


Rodzice często mają problem, który model wianka na Komunię będzie najładniejszy. Z tego powodu w naszym artykule przedstawionych jest kilka cennych porad, dzięki czemu każdy będzie wiedział, na co zwrócić uwagę, aby wianek komunijny był idealnie dobrany?


Po pierwsze, pod uwagę warto wziąć jego rozmiar. Nie powinien być on zbyt mały, gdyż jest to element, który powinien wyglądać niezwykle efektownie. Jednak zbyt duży będzie przytłaczał dziecko. Z tego powodu wielu specjalistów poleca wianki komunijne ze sztucznych kwiatów, które są proporcjonalne do rozmiaru głowy i pasują do całości stroju.


Poza rozmiarem, pod uwagę należy wziąć również jego kolor. Można wybrać wianek w białym kolorze lub zbliżonej barwie do sukienki. Dużym uznaniem wielu rodziców cieszą się też tradycyjne wianki na I Komunię Świętą w kolorze kontrastowym. Zanim jednak opiekunowie zakupią wybrany model, powinni oni też sprawdzić, czy pasuje on do karnacji dziecka.


W jakim stylu wybrać tradycyjny wianek komunijny?


Na rynku dostępne są tradycyjne wianki komunijne w różnym stylu. Wśród nich można wyróżnić modele klasyczne, ale i również wyroby nowoczesne. Warto jednak wybrać produkt, który będzie pasował nie tylko do stylu sukienki, ale również do samego dziecka. Wianki komunijne mogą być zdobione klasycznymi kwiatami, ozdobnymi kryształkami lub perełkami. Wiele osób decyduje się też na modele bardziej minimalistyczne. Porównując cenowo tradycyjne wianki komunijne ze sztucznych kwiatów do wyrobów z żywej roślinności, zdecydowanie tańsze są wianki klasyczne. Kwota, jaką trzeba za nie zapłacić, jest dużo niższa, a ponadto taki wianek może być użyty nawet kilka razy, gdyż  jest trwały i szybko nie ulega zniszczeniu.


Wybierając wśród dostępnych produktów, warto pod uwagę wziąć nie tylko rozmiar, ale również materiał, z którego jest wykonany, styl i cenę, jaką za niego trzeba zapłacić. Idealnie dobrany, tradycyjny wianek komunijny, to taki, w którym dziewczynka będzie czuła się całkiem swobodnie przez całą uroczystość.


CO MYŚLISZ?
1
Points